Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular |

ÇAPA BİLİM KOLEJİ HANGİ KURUMA AİTTİR?

2013 Yılında kurulan Çapa Eğitim Kurumları aynı yılda Özel Çapa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de faaliyete geçirmiş, önümüzdeki yılda Bilim Kolejini eğitim öğretime açacaktır.

ÇAPA BİLİM KOLEJİNİN KURUCUSU KİMDİR ?

Çapa Bilim Kolejinin Kurucusu Maksut KONYAR, gazeteci, yazar, eğitimci ve iş adamıdır. Maksut KONYAR, Çapa Eğitim Kurumlarının yönetim kurulu başkanıdır.

ÇAPA BİLİM KOLEJİNİN FİZİKSEL İMKANLARI NELERDİR ?

Okul binamız 4800m2 kapalı, 1900m2 bahçe olmak üzere toplam 6700 m2  fiziksel alana sahiptir.

ÇAPA BİLİM KOLEJİNİN ÖĞRENCİ KONTENJAN SAYISI KAÇTIR ?

Çapa Bilim Koleji, 700 öğrenci kontenjanına sahiptir.

ÇAPA BİLİM KOLEJİ HANGİ OKULLARDAN OLUŞMAKTADIR ?

Anaokulu, İlkokul ve Ortaokuldan oluşmaktadır. Lisesi ise önümüzdeki yıllarda açılacaktır.

ÇAPA VE BİLİM İSMİ NERDEN GELİYOR ?

Çapa Eğitim Kurumları Fatih ilçesinin Çapa semtinden kuruldu, Çapa ismi buradan geliyor. Atatürk’ün dediği gibi yaşamda gerçek yol göstericinin bilim olduğunu düşündüğümüz için, okulumuza “Bilim” ismini seçtik.

AKADEMİK KADRONUZ OLUŞTURULDU MU ?

Okul Yönetimi ve Akademik Danışma Kurulu, başvuruları değerlendirerek görüşmeleri yapılmış  ve kadronun %75ini oluşturulmuştur.Tüm kadrolar haziran ayında tamamlanacak ve ağustos ayı boyunca hizmet içi eğitim alacaklardır.

KADRONUZU NASIL OLUŞTURUYORSUNUZ ?

Akademik kadroda yer alan tüm öğretmenler en az 5 yıllık özel okul deneyimine sahiptir. Ortalama deneyim 15-20 yıllıktır.

EĞİTİM-ÖĞRETİMDE ÖNE ÇIKAN ÖĞELER NELERDİR ?

  • MEB müfredatını uluslararası programlarla zenginleştirmek
  • Yoğun Yabancı Dil Eğitimi
  • Proje Tabanlı Eğitim
  • Tam Öğrenme Modeli

EĞİTİM MODELİNİZ NEDİR ?

Eğitim modelimiz tam öğrenmedir. Bu modele göre belirlenen öğrenme barajımız %85'tir. Temel derslerin konu ve ünite sonlarında izleme çalışması yapılır. Barajı aşamayan öğrencilere eğitim destek programıyla eksik tamamlama çalışması yapılarak, üst düzeyde kalıcı öğrenme sağlanır.

YABANCI DİL EĞİTİMİ HAKKINDA GENEL BİLGİ  VERİR MİSİNİZ?

Yabancı dil eğitimi Türk ve yabancı öğretmenler tarafından anasınıflarında haftada 10 saat İngilizce, ilkokul ve ortaokul sınıflarında haftada 12 saat İngilizce, 3 saat ise seçmeli 2. yabancı dil ( Almanca veya İspanyolca) olarak verilmektedir.

OKUL  GİRİŞ ÇIKIŞ SAATLERİ KAÇTA ?

Okulumuz hafta içi sabah saat 08:00'den akşam 18:00’a kadar açıktır. Cumartesi günü ise yarım gün (09:00-14:00) açıktır. Okulumuzda eğitim-öğretim saat 08:45'te başlar, 16:10'ta biter.

OKULDA DERS DIŞI AKTİVİTE VE KULÜPLERİNİZ VARMIDIR?

Okulumuzda 20’ye yakın ders dışı aktivite ve kulüp mevcuttur. Yaşı küçük olan öğrencilerin ebeveynlerinin görüşü alınarak, yaşı büyük öğrenciler ise kendi tercihlerine göre ders dışı etkinlik ve kulüplere yerleştirilecektir.

OKULUNUZDAKİ LABORATUAR VE ATÖLYELER NELERDİR?

Okulumuzda fen bilimleri laboratuarı, beden eğitimi spor salonu, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi ve kütüphane bulunmaktadır.

SINIFLAR KAÇ KİŞİLİKTİR?

Okulumuzda sınıflar ortalama 15 kişiliktir (En çok 20).

OKULUNUZDA TEOG SINAVINA HAZIRLIK ÇALIŞMASI VARMIDIR?

Okulumuzda 7.ve 8. Sınıflar için her cumartesi TEOG hazırlık çalışması yapılmaktadır.