ÇAPA BİLİM KOLEJİ BAKIRKÖY KAMPÜSÜ

ANASINIFI, İLKOKUL & ORTAOKUL

BAKIRKÖY İNCİRLİ CADDESİNDE MODERN BİR EĞİTİM ALANI

Hedef odaklı bakış açısı ve kapsamlı olanakları ile öğrencilerimizi başarıya motive eden fiziksel koşulları oluşturan kurumumuz, İstanbul’un tarihi ve çağdaş semtlerinden Bakırköy’ün merkezinde ve ulaşımı en kolay lokasyonlarından İncirli Caddesi’nde yer almanın tüm avantajlarını sağlıyor.

Bakırköy Meydana yürüme mesafesinde yer alan kolejimize metro, metrobüs ve otobüsle kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

SINIFLAR

MODERN VE TEKNOLOJİ ODAKLI

Okulistik, Vitamin gibi interaktif eğitim uygulamalarıyla desteklenen dijital donanımlı akıllı tahtaların bulunduğu 8-14 kişilik dersliklerimiz, öğrencilerimizin tüm gereksinimleri düşünülerek tasarlanmıştır.

ROBOTİK VE KODLAMA SINIFI

Mühendislik çalışmalarının temeli olarak da adlandırabileceğimiz robotik kodlama, çocukların bilişsel ve duygusal olarak tüm gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. 21. yüzyıl çocuklarının standart bir okuldan çok daha fazlasına ihtiyacı olduğunun bilinci ve bilim esaslı eğitim anlayışının bir sonucu olarak robotik ve kodlama sınıfımızda çocuklarımızı 5 yaşından itibaren dijital becerilerle donatarak yetiştiriyor, onları geleceğin dünyasına bugünden hazırlıyoruz.

MÜZİK ATÖLYESİ

Öğrencilerimize duygu ve düşüncelerini ifade etmek için evrensel bir dil olan müziği kullanmayı, müzikle etkili ve iyi iletişim kurabilmenin yöntemlerini bu atölyemizde öğretiriz.

Bireysel olarak ya da toplu biçimde çalgı çalmak / şarkı söylemek, dans etmek, müzik dinlemek, koro, oratoryo bu etkinliklerden bazılarıdır. Öğrencimize bunlardan kendisini en iyi ifade edebileceği hangisi ise ona yönlendiririz ve genel bir müzik sevgisi, beğenisi kazandırırız.

GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ

Sanat eğitimi, yaratıcılığı geliştiren yollardan biridir ve bu nedenle öğrencilerimizde sanat eğitimine de çok önem veririz.

Bizlerden iyi bir görsel sanatlar dersi eğitimi alan öğrencimiz, sıradan ezberden klişeleşmiş matematik formüllerini kullanmak yerine kendisi farklı formüller üretmeyi, yaratıcılığını konuşturmayı, farklı pencerelerden bakmayı öğrenir.

BİLİM ATÖLYESİ

Bilim atölyemizde öğrencilerimizin yaparak- yaşayarak öğrenmelerini sağlayarak; sorgulayan, araştıran, neden-sonuç ilişkisi kurarak; yaşadıkları çevreye daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerini destekliyoruz.

JİMNASTİK SALONU

Jimnastik çalışmalarının yapıldığı, eğitsel oyunların oynandığı ve tırmanma, asılma-sallanma çalışmalarının yapıldığı alandır. Jimnastik kulübü çalışmaları bu alanda gerçekleşmektedir. Jimnastik çalışmaları sırasında zemin minder ile döşenir. Uzun duvarı tamamen ayna ile kaplanmıştır. Jimnastik antrenmanları ve dans çalışmaları yapılmaktadır.

KAMPÜSTEN HABERLER

ETKİNLİK TAKVİMİ

Adres

İncirli Caddesi No:40 Bakırköy / İstanbul

e-Posta
Telefon

0212 660 0404 / 06 (Pbx)

Faks

0212 660 0407

Etkinliklerden & Gelişmelerden Haberdar olun

Mail listemize abone olun, aylık gelişmeleri, etkinliklerimizi ve haberlerimizi sizlerle paylaşalım.

“Ulusumuzun eğitiminde klavuzumuz bilim ve fen olacaktır”

İncirli Cad. No:40 Bakırköy / İstanbul

0212 660 04 04

Şehremini Mah. Başvekil Cad. No:20 Çapa / Fatih / İstanbul

0212 530 0311

Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul

0216 455 3922


Barbaros Mah. Sevindik Sk. No:8 Batı Ataşehir / İstanbul

0216 470 0640


Turgut Özal Mah. 2209 Cad. Çakırlar Mevki Batıkent / Ankara

0312 566 5066


Turgut Özal Mah. 2123 Cad. No 1/C Batıkent / Yenimahalle / Ankara

0549 475 35 01


Özel Çapa Bilim Koleji®

Vizyonumuzla;

“Geleceği şekillendiren sen ol” mottosu ile gelişime ve geleceğe; bilgiye ve öğrenmeye tutkulu, kendisini sürekli geliştirmeyi bilen, insanlık ve insanlar için değer yaratmayı öncelik edinmiş; dünyayı anlayan, ufukların ardını gören, hayata ulaşabilen kişilerin öncülük edeceğine inanıyoruz.


Misyonumuzla;

Yaşayarak öğrenme modeli üzerine kurduğumuz “Keşfet, Öğren, Tecrübe Et, Uygula” sistemimizle, hayatın sunmasını beklemeyip; keşfeden, herşeyi bildiğini düşünen değil; öğrenen, dünyayı anlamak için yerinde duran değil; tecrübe eden, bilgiye sahip olduğu yanılgısına sahip değil; uygulayan bireyler olmasını sağlıyoruz.

Özel Çapa Bilim Koleji ® bir Çapa Özel Eğitim Kurumları A.Ş.® markasıdır. Tüm hakları saklıdır.