ÇAPA BİLİM KOLEJİ BAKIRKÖY KAMPÜSÜ

ANASINIFI, İLKOKUL & ORTAOKUL

BAKIRKÖY İNCİRLİ CADDESİNDE MODERN BİR EĞİTİM ALANI

Hedef odaklı bakış açısı ve kapsamlı olanakları ile öğrencilerimizi başarıya motive eden fiziksel koşulları oluşturan kurumumuz, İstanbul’un tarihi ve çağdaş semtlerinden Bakırköy’ün merkezinde ve ulaşımı en kolay lokasyonlarından İncirli Caddesi’nde yer almanın tüm avantajlarını sağlıyor.

Bakırköy Meydana yürüme mesafesinde yer alan kolejimize metro, metrobüs ve otobüsle kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

SINIFLAR

MODERN VE TEKNOLOJİ ODAKLI

Okulistik, Vitamin gibi interaktif eğitim uygulamalarıyla desteklenen dijital donanımlı akıllı tahtaların bulunduğu 8-14 kişilik dersliklerimiz, öğrencilerimizin tüm gereksinimleri düşünülerek tasarlanmıştır.

ROBOTİK VE KODLAMA SINIFI

Mühendislik çalışmalarının temeli olarak da adlandırabileceğimiz robotik kodlama, çocukların bilişsel ve duygusal olarak tüm gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. 21. yüzyıl çocuklarının standart bir okuldan çok daha fazlasına ihtiyacı olduğunun bilinci ve bilim esaslı eğitim anlayışının bir sonucu olarak robotik ve kodlama sınıfımızda çocuklarımızı 5 yaşından itibaren dijital becerilerle donatarak yetiştiriyor, onları geleceğin dünyasına bugünden hazırlıyoruz.

MÜZİK ATÖLYESİ

Öğrencilerimize duygu ve düşüncelerini ifade etmek için evrensel bir dil olan müziği kullanmayı, müzikle etkili ve iyi iletişim kurabilmenin yöntemlerini bu atölyemizde öğretiriz.

Bireysel olarak ya da toplu biçimde çalgı çalmak / şarkı söylemek, dans etmek, müzik dinlemek, koro, oratoryo bu etkinliklerden bazılarıdır. Öğrencimize bunlardan kendisini en iyi ifade edebileceği hangisi ise ona yönlendiririz ve genel bir müzik sevgisi, beğenisi kazandırırız.

GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ

Sanat eğitimi, yaratıcılığı geliştiren yollardan biridir ve bu nedenle öğrencilerimizde sanat eğitimine de çok önem veririz.

Bizlerden iyi bir görsel sanatlar dersi eğitimi alan öğrencimiz, sıradan ezberden klişeleşmiş matematik formüllerini kullanmak yerine kendisi farklı formüller üretmeyi, yaratıcılığını konuşturmayı, farklı pencerelerden bakmayı öğrenir.

BİLİM ATÖLYESİ

Bilim atölyemizde öğrencilerimizin yaparak- yaşayarak öğrenmelerini sağlayarak; sorgulayan, araştıran, neden-sonuç ilişkisi kurarak; yaşadıkları çevreye daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerini destekliyoruz.

JİMNASTİK SALONU

Jimnastik çalışmalarının yapıldığı, eğitsel oyunların oynandığı ve tırmanma, asılma-sallanma çalışmalarının yapıldığı alandır. Jimnastik kulübü çalışmaları bu alanda gerçekleşmektedir. Jimnastik çalışmaları sırasında zemin minder ile döşenir. Uzun duvarı tamamen ayna ile kaplanmıştır. Jimnastik antrenmanları ve dans çalışmaları yapılmaktadır.

KAMPÜSTEN HABERLER

ETKİNLİK TAKVİMİ

Adres

İncirli Caddesi No:40 Bakırköy / İstanbul

e-Posta
Telefon

0212 660 0404 / 06 (Pbx)

Faks

0212 660 0407