ÇAPA BİLİM KOLEJİ ÇAKIRLAR KAMPÜSÜ

ANASINIFI, İLKOKUL & ORTAOKUL

BATIKENT ÇAKIRLAR DA MODERN BİR EĞİTİM ALANI

Hedef odaklı bakış açısı ve kapsamlı olanakları ile öğrencilerimizi başarıya motive eden fiziksel koşulları oluşturan kurumumuz, Batıkent Turgut Özal Mahallesi Çakırlar Mevkii’sinde yer almaktadır.

Botanik Metrosuna yürüme mesafesinde yer alan kolejimize ring servisi bulunmakta olup, otobüs ve dolmuş güzergahları üzerinde bulunmaktadır.

SINIFLAR

MODERN VE TEKNOLOJİ ODAKLI

Okulistik, Vitamin gibi interaktif eğitim uygulamalarıyla desteklenen dijital donanımlı akıllı tahtaların bulunduğu 1018 kişilik dersliklerimiz, öğrencilerimizin tüm gereksinimleri düşünülerek tasarlanmıştır.

Çapa Bilim Koleji öğrencileri yüksek teknolojiyle donatılmış eğitim ortamlarında keşfederek, yaşayarak ve yaparak öğrenirler.

ROBOTİK VE KODLAMA SINIFI

Mühendislik çalışmalarının temeli olarak da adlandırabileceğimiz robotik kodlama, çocukların bilişsel ve duygusal olarak tüm gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. 21. yüzyıl çocuklarının standart bir okuldan çok daha fazlasına ihtiyacı olduğunun bilinci ve bilim esaslı eğitim anlayışının bir sonucu olarak robotik ve kodlama sınıfımızda çocuklarımızı 5 yaşından itibaren dijital becerilerle donatarak yetiştiriyor, onları geleceğin dünyasına bugünden hazırlıyoruz

ATÖLYELER

MÜZİK

Müziğin bir ‘ifade sanatı’ olarak kabul edildiği okullarımızda “Kendini Doğru İfade Edebilme” becerisinin kazandırıldığı müzik atölyelerimiz yaş ve eğitim seviyesi göz önünde bulundurularakhazırlanmıştır. Çalgı (Piyano, keman, Bağlama, Gitar, Melodika), ritim ve toplu ses eğitimi (Koro/oratoryo) alanlarında müzik çalışmalarının yapıldığı atölyemizde çalışmalarımızı öğrencilerimizi yetenek ve yaş gruplarına ayırarak planlamaktayız.

GÖRSEL SANATLAR

Sanat, insanları bir araya getiren, yaklaştıran, duygu yakınlığı sağlayan, genel eğitim gibi sonuçlarını gelecekte alacağımız bir yatırımdır. Atölyemiz resim eğitiminin öğrencilerimizde estetik, fiziksel, toplumsal ve zeka gelişimlerini sağlayacak, sorun çözme ve iletişim gücünügeliştirecek şekilde tam donanımlı olarak hazırlanmıştırResim dersi ile okullarımızdaki öğrencilerimiz sıradan ezberden klişeleşmiş matematik formüllerini kullanmak yerine farklı formüller üretmeyi, yaratıcılığını konuşturmayı, farklı pencerelerden bakmayı öğrenirler.

BİLİM

Öğrencilerimizin araştırma-sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme – uygulama ve karar verme becerilerini geliştirmeleri için tam donanımlı bilim atölyemizde öğrenciyi etkin kılan proje çalışmaları, beyin fırtınası, deneye dayalı laboratuar çalışmaları ile desteklenir.

JİMNASTİK

Öğrencilerin temel jimnastik kurallarını öğrenmesini sağlayarak, teknik ve taktik çalışmalar yaparak sporu sevmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan Jimnastik salonumuz; bedensel faaliyetlerin katkısı ile öğrencilerimizde fiziksel ve ruhsal anlamda olumlu gelişimler sağlar. Jimnastik salonumuz aynı zamanda modern danslar çalışmaları yapılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

SATRANÇ

Satranç; kavrama yeteneğindeki ciddi gelişmenin yanısıra bilgiye ve mantığa dayalı çıkarımlarda, varsayım, stratejik düşünebilme, mantık, geleceği kurgulama ve karar verme gibi alanların gelişiminde çok önemli rol oynamaktadır. Zihin ile ilgili konular dışında, satrançın : kişiseldeğerleri güçlendirme, başkalarına saygılı olma, sabır ve farklı bakış açılarını kabullenebilme gibi sosyal davranışların üzerinde de etkisi çok önemlidir. Bu nedenle tüm kurumlarımızda ders programı içinde yer alan satranç dersi atölyesi okul içi-dışı satranç turnuvalarına katılımın sağlanacağı şekilde tam donanımlı olarak hazırlanmıştır.

ZEKA OYUNLARI

Okullarımızda zeka oyunları dersi öğrencilerimizde analitik düşünme, problem çözme ve özgün yorumlama yeteneklerini geliştirmek amacı ile yapılmaktadır. Zeka Oyunları dersi ile öğrencilerimiz çözüm üretebilecek potansiyele ulaşırlar. Çocukların zeka potansiyelini keşfetmek, geliştirmek üzere planlanan Zeka oyunları dersi, öğrencilerimiz için gerekli olan dünyaca en ünlü akıl ve zeka oyunlarının tüm ayrıntı ve stratejileri, uzman eğitmenlerimiz tarafından tam donanımlı atölye ortamında verilmektedir.

DRAMA

Öğrencilerimizin duygularını fark edebilmeleri ve uygun şekilde ifade edebilmelerini amaçlayan çalışmalarda, rol paylaşımı ile canlandırmalar ve hayal güçlerini geliştirmeye yönelik, etkin olarak katıldıkları dramatizasyonlar yapılmaktadır. Bu nedenle tüm kurumlarımızda ders programı içinde her hafta düzenli olarak yapılan drama atölye çalışmalarında, öğrencilerin günlük hayatta ihtiyaç duyduğu, çözüm aradığı, geliştirmek istediği alanlar üzerinden belirlenen konulara göre tasarlanıp, uygulanmaktadır.

BRANŞ DERSLERİ VE ETKİNLİKLER

Jimnastik

Okullarımızda jimnastik dersinin amacı öğrencilerimize; denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktır. Okullarımızda tüm eğitim branşlarımızda olduğu gibi Jimnastik Dersi veren eğitimciler de alanında akademik lisans sahibi spor eğitmenleridir.

Satranç

Satranç; kavrama yeteneğindeki ciddi gelişmenin yanısıra bilgiye ve mantığa dayalı çıkarımlarda, varsayım, stratejik düşünebilme, mantık, geleceği kurgulama ve karar verme gibi alanların gelişiminde çok önemli rol oynamaktadır. Zihin ile ilgili konular dışında, satrançın : kişisel değerleri güçlendirme, başkalarına saygılı olma, sabır ve farklı bakış açılarını kabullenebilme gibi sosyal davranışların üzerinde de etkisi çok önemlidir. Bu nedenle tüm kurumlarımızda ders programı içinde yer almaktadır.

Modern Dans & Bale

Öğrencilerimizin; koordinasyon, denge, güç, esneklik, hız gibi fiziksel yeteneklerinin geliştiğini gözlemleyebildiğimiz dans dersleri tüm kurumlarımızda ders programı içinde yer almaktadır.

Müzik

Müzik derslerinde armoni yakalama, dinleme, şarkı söyleme, müzik aletlerini tanıma ve çalma, müzik dilinin nota olduğunu fark etme ve notalarla tanışma, sesleri sınıflandırma, şarkı oluşturma deneyimleri kazandırılır. Sorumluluklarının bilincinde, alanında uzman öğretmenlerimizle sürdürdüğümüz eğitim sürecimiz dışında ayrıca çalgı (Piyano, keman, Bağlama, Gitar, Melodika), ritim ve toplu ses eğitimi (Koro) alanlarında kulüp çalışmalarımız gerçekleşmektedir. Bu çalışmaları, öğrencilerimizi yetenek ve yaş gruplarına ayırarak planlamaktayız.

Yaratıcı Drama

Öğrencilerimizin duygularını fark edebilmeleri ve uygun şekilde ifade edebilmelerini amaçlayan çalışmalarda, rol paylaşımı ile canlandırmalar ve hayal güçlerini geliştirmeye yönelik, etkin olarak katıldıkları dramatizasyonlar yapılmaktadır.

Zeka Oyunları

Okullarımızda zeka oyunları dersi öğrencilerimizde analitik düşünme, problem çözme ve özgün yorumlama yeteneklerini geliştirmek amacı ile yapılmaktadır. Zeka Oyunları dersi ile öğrencilerimiz çözüm üretebilecek potansiyele ulaşırlar. Zeka oyunları dersi, çocukların zeka potansiyelini keşfetmek, geliştirmek üzere planlanmıştır.

KAMPÜSTEN HABERLER

ETKİNLİK TAKVİMİ

Adres

Turgut Özal Mah. 2209 Cad. Çakırlar Mevki Batıkent / Ankara

e-Posta
Telefon

0312 566 5066

Faks

0312 566 3878