SAĞLIK MESLEK LİSESİ BURSLULUK SINAVI

12-13 OCAK

ÇAPA SAĞLIK MESLEK LİSESİ kampüsümüzde yapılacak olan bursluluk sınavı için şimdi kaydolun! %20’den başlayan bursluluk oranlarını kaçırmayın.

KAYIT FORMU

Bir dakikanızı ayırıp bu formu dolurun, kaydınızı yapalım.

Gönder’e tıklayarak, Çapa Bilim Koleji Gizlilik İlkesi‘ni kabul edersiniz.

Okulumuzda, toplumun her kesimindeki kişilerin bedenen, ruhen ve sosyal bakımdan sağlığının bozulması halinde, tıbbîn gerektirdiği bilgi ve becerilerle hasta bakımı hizmetleri, uygulanması, takip edilmesi, değerlendirilmesi ve sağlık eğitimi konularında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.

ÖZEL FATİH ÇAPA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE EĞİTİM

Geleceğin sağlıkçılarına hangi avantajları kazandırıyoruz?

Mesleki yeterlilik

Öğrencilerimiz, ulusal meslek standartlarına uygun eğitim ve öğretim programlarıyla mesleklerini en iyi şekilde yapabilmek için gerekli bilgi, beceri, tavır ve tutumlara sahip olarak mezun olurlar.

Mesleki özgüven

Öğrencilerimiz, mesleğini icra ederken, yeterli donanıma sahip oldukları için, sağlık alanında hayati önem taşıyan karar verme ve uygulama konusunda özgüven sahibi olarak mezun olurlar.

Kariyer Planlama

Öğrencilerimiz, çalışma sahalarını tanıyarak, mülakat teknikleri ve CV hazırlama ile ilgili bilgilere sahip olarak mezun olurlar. Kendi alanlarında ya da farklı bir alanda lisans eğitimi görmeye karar veren öğrencilerimize üniversite giriş sınavlarına hazırlık eğitimleri verilmekte.

“Ben hemşire olmak istiyorum, kimsesi olmayan insanların kimsesi olmak istiyorum.”

Florence Nightingale

HEMŞİRE YARDIMCILIĞI NEDİR?

Hemşire yardımcılığı, muayene için ihtiyaç duyulan kontrollerin yapılması, hastanın günlük temel ihtiyaçlarının karşılanması, hasta ile ilgili gerekli bilgilerin doktor ve hemşireler ile paylaşılması gibi hizmetlerin yerine getirilmesi görevlerini kapsar.

Hemşire Yardımcısı

Her türlü sağlık kuruluşunda sağlık faaliyetlerinin devamı için hemşire nezaretinde görev alan yardımcı personeldir.

Hasta kabulünden başlayarak, taburcu işlemlerinin tamamlanmasına kadar olan süreçte her türlü sağlık bakım iş ve işlemlerini hemşireler ile birlikte yürütür.

Özel Çapa Sağlık Meslek Lisesi mezunları Hemşire Yardımcısı olarak, devlet hastaneleri, özel hastaneler, devlet ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında, doğum evlerinde veya üniversite hastanelerinde çalışabilirler.

Ayrıca kişiye özel hizmet alanında da faliyet gösterebilirler.

MUTLU SAĞLIKÇILAR

Sağlık sektöründe staj yapan öğrencilerimiz hakkında olumlu yorumları bir de staj eğitmenlerinden dinleyelim.

Samatya Devlet Hastanesi Hemşire Heyeti

Okulunuzda 12. sınıf öğrencisi Buse Yılınç 6A2 Dahiliye servisi adına göstermiş olduğu gayret ve çabalarından dolayı teşekkürlerimizi iletiriz.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Kliniği

7A1 Dahiliye Kliniğinde stajyer olarak görev yapan 12. sınıf öğrencilerinizden Berna Bozoğlu’nun mesleki ilkelerimize uygun, disiplinli, düzenli ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

Staj Çalışmaları

Müfredat içeriğine uygun olarak öğrencilerimiz, 12. sınıfa geldiklerinde haftanın 3 günü, günlük 8 saat olmak üzere beceri uygulaması ve staj çalışması yaparlar.

Okulumuz öğrencileri, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Samatya Hastanesi), Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve ihtiyaç halinde protokol dahilinde olan pek çok özel hastanede staj imkanına sahiptirler.

Öğrencilerimiz, staj uygulamalarını ve laboratuvar çalışmalarını hemşirelik bölümü mezunu, pedagojik formasyona sahip uzun yıllar aktif hemşirelik yapmış alanında uzman koordinatör öğretmenler eşliğinde gerçekleştirirler.

“Duyduğumu Unuturum, Gördüğümü Hatırlarım, Yaptığımı Anlarım.”

Konfüçyus

Laboratuvar Çalışmaları

Meslek Esasları, Mesleki Gelişim ve Anatomi dersleri başta olmak üzere birçok ders ve konu tam donanımlı laboratuvarlarımızda uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Ayrıca meslek dersleri haricinde kimya laboratuvarı da aktif olarak kullanılmakta ve öğrencilerimiz yaparak öğrenmenin avantajlarını yaşamaktadır.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Çapa Kampüsü

Sağlık Meslek Lisesi

Adres

Şehremini Mah. Başvekil Cad. No:20 Çapa / Fatih / İstanbul

e-Posta

bilgi@capasml.com

Telefon

0212 530 0311 / 12 (Pbx)

Faks

0212 530 0313

KOLEJİMİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN

Okullarımızı daha yakından tanımak, sınıflarımızı görmek ve öğretmenlerimizle tanışmak için şimdi ön kayıt formunu doldurun, sizi arayalım.

Ön kayıt formunu doldurun

3 dakikanızı ayırıp bu formu doldurun, çocuğunuzun geleceğini konuşalım.

Etkinliklerden & Gelişmelerden Haberdar olun

Mail listemize abone olun, aylık gelişmeleri, etkinliklerimizi ve haberlerimizi sizlerle paylaşalım.