fbpx

KURUCUNUN MESAJI

KURUCUNUN MESAJI

KURUCUNUN MESAJI

Değerli Velilerimiz, Kıymetli Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Tevfik Fikret, “Gökyüzü bayrağım, yeryüzü vatanım, insan soyu milletimdir. Ancak böyle düşünenin insan olacağına inandım” der. İşte biz de Çapa Bilim Koleji olarak eğitim felsefemizi “Dünya için iyi insan yetiştirmek” olarak hedef belirledik. Eğitimde asgari hedefimiz; öğrencilerimizin dünyadaki sosyal ve ekonomik gelişmişliğini tamamlamış, her alanda ileri ülkelerde yaşayan akranlarıyla eşit koşullarda olmasını sağlamaktır. İlim irfan sahibi, bilgili ve ileride yapacağı mesleği tanıyarak, bilinçli bir tercihle mesleklerini evrensel düzeyde severek yapacak iyi birer insan olacak bir şekilde öğrencilerimizi yetiştirmek tek gayemizdir. Bu donanımla “Geleceği Şekillendiren Sen Ol” temasıyla gelecek nesil genç kuşağın tüm evrensel değerler silsilesiyle birlikte milli ve manevi öz değerlerini benimseyip, özümsemesi için tüm gayretimizle eğitim öğretimimize devam ediyoruz.

Öğrencilerimize dünyada yaygın kullanılan ve uluslararası geçerliliği olan en az iki yabancı dili iyi düzeyde konuşma ve yazmanın yanı sıra bu yabancı dillerle mesleklerini yapabilecek düzeyde kendilerini her alanda ifade edebilmelerini kendimize öncelikli hedef olarak belirledik.

Eğitimde temel felsefemiz, çocuklarımızı ideolojik ve dogmatik saplantılardan uzak tutmaktır.  

Çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre sorgulayan, düşünen, muhakeme yeteneği gelişmiş, analitik analiz ve sentez yapabilen, 21. yüzyılın beceri ve kazanımlarına sahip, dünya insanı yetiştirme bilinci ve sorumluluğundayız. Öğrencilerimizi hümanist, çevreye duyarlı, hak, hukuk ve adalet duyguları gelişmiş, duygudaşlık kurabilen, sosyal bir kişiliğe büründürmeliyiz. Bilişim ve teknoloji trendlerini takip eden, teknolojik argümanları amaca uygun bir şekilde bilgiye ulaşmada kullanabilen ve sorun çözme mantığı gelişmiş insanlar yetiştirerek toplumsal sürdürülebilirliğimizi mümkün kılacağız.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Çapa Eğitim Kurumlarındaki tüm öğretmenlerime güzel ve başarılı bir yıl dilerim.

Tüm öğrencilerimize şimdiden güzel ve başarılı bir gelecek dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Çapa Eğitim Kurumları Kurucusu

Maksut Konyar

Etkinliklerden & Gelişmelerden Haberdar olun

Mail listemize abone olun, aylık gelişmeleri, etkinliklerimizi ve haberlerimizi sizlerle paylaşalım.

“Ulusumuzun eğitiminde klavuzumuz bilim ve fen olacaktır”

Özel Çapa Bilim Koleji®

Vizyonumuzla;

“Geleceği şekillendiren sen ol” mottosu ile gelişime ve geleceğe; bilgiye ve öğrenmeye tutkulu, kendisini sürekli geliştirmeyi bilen, insanlık ve insanlar için değer yaratmayı öncelik edinmiş; dünyayı anlayan, ufukların ardını gören, hayata ulaşabilen kişilerin öncülük edeceğine inanıyoruz.


Misyonumuzla;

Yaşayarak öğrenme modeli üzerine kurduğumuz “Keşfet, Öğren, Tecrübe Et, Uygula” sistemimizle, hayatın sunmasını beklemeyip; keşfeden, herşeyi bildiğini düşünen değil; öğrenen, dünyayı anlamak için yerinde duran değil; tecrübe eden, bilgiye sahip olduğu yanılgısına sahip değil; uygulayan bireyler olmasını sağlıyoruz.

Özel Çapa Bilim Koleji ® bir Çapa Özel Eğitim Kurumları A.Ş.® markasıdır. Tüm hakları saklıdır.